Bike Stacja Kozioła | Cycles Devinci Poland

Zimą biegówki. Szkolenia indywidualne i w niewielkich grupach.

Jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki na nartach biegowych, zdecydowane powinny być stawiane pod okiem doświadczonego instruktora. W ciągu nawet jednej dwu godzinnej lekcji, możesz posiąść podstawowe umiejętności, konieczne do dalszego samodzielnego rozwoju. Dzięki naszym szkoleniom,  unikniesz utrwalania tzw. złych nawyków. Szkolimy, by nawet amatorskie uprawianie sportów sprawiało Ci przyjemność i było bezpieczne.

O szkoleniach w biegach narciarskich.

Jeśli istnieje taka potrzeba, szkolimy w ramach zajęć jednorazowych, natomiast, w miarę możliwości zawsze sugerujemy nauczanie w etapach, bez pośpiechu, krok po kroku. Doświadczenie podpowiada, że przyswojenie wszystkich ważnych umiejętności podczas jednego spotkania jest właściwie niemożliwe. Już samo zapamiętanie wszystkich omawianych elementów techniki jazdy jest niezwykle trudne.

Podział materiału na kilka zajęć pomoże Ci: lepiej opanować materiał krok po kroku, przechodzić do trudniejszych zagadnień w momencie opanowania wcześniejszych, powtórzyć dowolny etap w razie potrzeby. Sfinansowanie takiego szkolenia, niejako w ratach, wydaje się nam także być dla wielu bardziej przystępne i atrakcyjne.

Wszystkie szkolenia umawiamy indywidualnie. Jesteśmy z reguły w stanie dostosować się do każdego dogodnego dla Ciebie terminu. Szkolimy przede wszystkim na trasach Magurki Wilkowickiej, ale także na przełęczy Szczyrk Salmopol i Kubalonce.

Jak się ubrać na szkolenia XC-SKI.

Uczestnicy powinni być ubrani odpowiednio do panujących warunków pogodowych. Polecamy ubranie lżejsze niż do narciarstwa alpejskiego. Przykładową, odpowiednią odzież, w tym dopasowane do dłoni rękawice można łatwo dopasować na podstawie np serii INOVIK popularnej sieci Decathlon.

A co w przypadku braku własnego sprzętu do biegów nariarskich?

Korzystamy z profesjonalnej oferty zaprzyjaźnionych wypożyczalni RAJBIT w Bystrej i na Magurce Wilkowickiej oraz Skilandia w Szczyrku.

W programie szkolenia XC-SKI.

Nauczysz się podstaw techniki biegania stylem klasycznym.

  • Omówienie i i dopasowanie sprzętu biegowego.
  • Postawa.
  • Upadanie i wstawanie.
  • Kroki biegowe: krok naprzemianstronny, jednokrok klasyczny, bezkrok.
  • Hamowanie.
  • Skręcanie.
  • Podbieganie na wzniesienia.

Uczymy także biegania stylem dowolnym / łyżwowym, lecz wyłącznie podczas  lekcji indywidualnych. W tym przypadku uczestnik musi posiadać własny sprzęt.

8BE7E9D7-1911-422B-B103-1A1C0BE9579B_1_105_c

Alek Styrna

Instruktor: MTB/Enduro, Narciarstwa Biegowego Sitn-PZN, Nordic Walking PZLA, SUP.

Chętnie odpowiem na Twoje pytania

T: 601 558 960

E: bikestacja@koziola.com