Bike Stacja Kozioła | Cycles Devinci Poland

Latem ENDURO. Szkolenia indywidualne i w niewielkich grupach.

Jesteśmy przekonani, że pierwsze kroki na rowerze górskim powinny być stawiane pod okiem doświadczonego instruktora. W ciągu zaledwie kilku lekcji, możesz posiąść podstawowe umiejętności, konieczne do dalszego samodzielnego rozwoju. Dzięki naszym szkoleniom,  unikniesz utrwalania tzw. złych nawyków. Szkolimy, by nawet amatorskie uprawianie sportów sprawiało Ci przyjemność i było bezpieczne.

O szkoleniach rowerowych ENDURO.

Jeśli istnieje taka potrzeba, szkolimy w ramach zajęć jednorazowych, natomiast, w miarę możliwości zawsze sugerujemy nauczanie w etapach, bez pośpiechu, krok po kroku. Doświadczenie podpowiada, że przyswojenie wszystkich ważnych umiejętności podczas jednego spotkania jest właściwie niemożliwe. Już samo zapamiętanie wszystkich omawianych elementów techniki jazdy jest niezwykle trudne.

Podział materiału na kilka zajęć pomoże Ci: lepiej opanować materiał krok po kroku, przechodzić do trudniejszych zagadnień w momencie opanowania wcześniejszych, powtórzyć dowolny etap w razie potrzeby. Sfinansowanie takiego szkolenia, niejako w ratach, wydaje się nam także być dla wielu bardziej przystępne i atrakcyjne.

Wszystkie szkolenia umawiamy indywidualnie. Jesteśmy z reguły w stanie dostosować się do każdego dogodnego dla Ciebie terminu. Szkolimy w Bielsku-Białej i Szczyrku zarówno na “analogowych” rowerach MTB jak i rowerach elektrycznych. W zależności od preferencji, możemy zaplanować najlepszą formę szkoleń tj. od spotkania jednorazowego, po z góry założone kilka spotkań. Szkolimy zarówno w formie metodycznych intensywnych zajęć technicznych jak i przyjemnych wycieczek z elementami podnoszącymi umiejętności uczestników.

Zapraszamy na szkolenia Endurowe także w wersji elektrycznej.

Warunki uczestnictwa z szkoleniach ENDURO.

1. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.
2. Uczestnicy muszą posiadać bez wyjątków kask rowerowy. Zalecamy minimum ochraniacze kolan. Polecamy ochraniacze na łokcie i rękawiczki z długim placem.
3. Uczestnicy powinni posiadać odpowiedni rower górski, w pełni sprawny i z ogumieniem w dobrym stanie. Rower powinien mieć możliwość szybkiej regulacji wysokości siodełka, bez użycia kluczy.

Warunki uczestnictwa z szkoleniach ENDURO.

 • Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

 

 • Uczestnicy muszą posiadać – bez wyjątków – kask rowerowy. Zalecamy minimum ochraniacze kolan. Polecamy ochraniacze na łokcie i rękawiczki z długim placem.

 

 • Uczestnicy powinni posiadać odpowiedni rower górski, w pełni sprawny i z ogumieniem w dobrym stanie. Rower powinien mieć możliwość szybkiej regulacji wysokości siodełka, bez użycia kluczy tj sztyca regulowana – dropper post, lub zacisk z szybkozamykaczem.

Program szkolenia ENDURO.

Nauczysz się podstaw techniki jazdy rowerem enduro MTB / e-bike by jeździć pewniej, bezpiecznej i z jeszcze większą radością.

CZĘŚĆ A.

 • Setup – ustawienie roweru. Poznanie systemu wspomagania oraz jego dostosowanie do własnych potrzeb.
 • Pozycja na rowerze.
 • Hamowanie.
 • Umiejętność “pracy” napędem roweru E-MTB w zróżnicowanych warunkach terenowych.

CZĘŚĆ B.

 • Podjeżdżanie technicznych sekcji.
 • Pokonywanie zakrętów.
 • Dociążanie i odciążanie.

CZĘŚĆ C.

 • Elementy jazdy po trasach naturalnych tj sekcje korzeni, rockgardeny, niewielkie ścianki i zeskoki – dropy.
alek

Alek Styrna

Instruktor: MTB/Enduro, Narciarstwa Biegowego Sitn-PZN, Nordic Walking PZLA, SUP.

Chętnie odpowiem na Twoje pytania

T: 601 558 960

E: bikestacja@koziola.com